Fairs & Festivals We Attend

Seferihisar 14. Mandarin Festival

17 November 2013


Oliveoil Festival 2013

4-6 October 2013


2. International Mediterranean Watercolor Festival 2013

8-9 Haziran 2013


Ekoloji İzmir & Olivtech 2013

16-19 May 2013


Seferihisar 13. Mandarin Festival

17 November 2012


Seferihisar 2. Seed Exchange Festival

14 October 2012


AGRO-EXPO 2012 İzmir

23-26 September 2012


International Watercolor Festival 2012

2-3 June 2012


Ecology 2012 İzmir

12-15 April 2012


Olivtech 2012 İzmir

19-22 April 2012

OlivTech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı

SEFERIS On Media

News of Seferis
 • İbrahim IRMAK (Hürriyet Gazetesi- 18.04.2012)

  Yavaş şehrin doğal yaşamcıları

  İZMİR geçen hafta Organik Fuar'a ev sahipliği yaptı.
  Son gün son saatler vakit bulabildik gezmeye.
  Biz gezerken bir taraftan standlar sökülüyordu.
  Gezip gördüklerimiz, oturup konuştuklarımız, aslında her biri bir yazı konusuydu.
  Kimisi karabaş otu çiçeğinden, arıların yaptığı baldan, polenden, kansere bile iyi geldiğini ileri sürdükleri Propolisten bahsediyordu. Kimisi de kekik, nane, defne yaprağından açtıkları ihracat kapısını anlatıyordu. Hepsinin de önünde saygıyla eğilmek gerekiyor. İtiraf edeyim ki, Türkiye'nin ilk Yavaş Şehri Seferihisar'ın doğal yaşamcıları beni bir başka etkiledi.
  Etkileme nedenleri ise iki koldan gelişti.
  “Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yarımada Organik Projesi'nin ilk üreticileriyiz” sözüne Seferis'in öyküsü de eklenince durup dinledik.
  İsmail Irmak (Benimle isim benzerliğinden başka hiçbir akrabalığımız yok), yedi kuşaktır Seferihisarlı bir üretici. O kendini öncelikle zeytinyağı üretimine adamış. Eşi Asuman Irmak'la birlikte dağı bayırı, muhteşem bir bahçeye çevirmişler. “Yaşlı ağaçları budayarak gençleştirdik, boş yerlere yeni ağaçlar diktik. Delice zeytinleri de aşılayıp bir bölümüne meyve ağaçları dikince ‘İsmail Ağa'nın cenneti'ni yarattık” diyen Irmak, Büyükşehir'e dua ediyor.
  “Organik Proje kapsamında sulamadan, gübrelemeye, budamadan dikime birçok yeni bilgiyi ve en önemlisi organik tarımın nasıl yapılması gerektiğini öğrendik. Öğrendiklerimiz uyguladık, sertifikalandık. Böylece Sakin Şehir olan Seferihisar'ın ilk organik üreticisi olduk” diyen İsmail Irmak, artık işin başına kızları Fatma'nın geçtiğini anlatıyor.


  Zeytinyağında organik şartları

  SEFERİHİSAR'ın ilk organik üreticisi Irmaklar'ın kızı Fatma Irmak Diker, sertifikalı olarak yaptıkları üretimi Seferis markasıyla taçlandırdıklarını söylüyor. Seferis'in Seferihisarlı İsmail demek olduğunu belirten genç üretici, “Seferis Organik Naturel Sızma Zeytinyağı, hiçbir kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanılmadan, deniz seviyesinden 300 metreye kadar ulaşan, doğal yöntemlerle yetiştirilmiş zeytin ağaçlarının. Bu ağaçlardan elle toplanan, özenle seçilen, hiç bekletilmeden ve hiç bir karışıma izin verilmeksizin organik sertifikalı zeytin sıkım tesisinde, özel bir üretim hattında, soğuk sıkma (cold press) max. +27 C'ye kadar ısıl işlem görmeden elde edilir. Organik gözetim kuruluşu denetiminde özel numarayla üretilir ve sertifikalandırılır. Zeytinyağımız ağızda tam bir zeytin tadı bırakmaktadır. Soğuk sıkım yaptırdığımız için E vitaminleri ve zeytinyağında en önemli antioksidan olan fenolinin ölmemiştir” diyor.

  Read the news • Dünya Gazetesi- 17.04.2012

  Yarımada'dan 2 Organik Marka Doğdu

  İzmir'in Seferihisar İlçesi'nde organik zeytinyağı üretimi yapan Fatma Irmak Diker, "Seferis" markalı zeytinyağlarını, Urla'da organik zeytinyağı üretimi yapan Sibel Yazgan ise Urla Hasat markalı zeytinyağlarını ilk kez İzmir'de düzenlenen Ekolojik Fuarı'nda tüketicilerle buluşturdu. • Ticaret Gazetesi- 17.04.2012

  SEFERİS Markası Olarak Çinli Firmalarla Görüşeceğiz

  Seferis markasını yaratan Fatma Irmak Diker, tüketiciyle ilk defa Ekoloji Fuarı'nda buluştuklarını söyledi. Ailecek Seferihisarlı olduklarını belirten Diker, “Köklerimiz Seferihisarlı. Markayı da bundan esinlenerek koyduk. Bizim 300 yıllık zeytin ağaçlarımız da var 5 yıllık ağaçlarımız da var. Biz yıllardır zeytinyağı işindeydik. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle organik tarıma geçtik. Elde ettiğimiz organik zeytinyağlarımızı  Seferis markasıyla tescil ettirdik. Artık Seferis markası tüketiciyle buluşmaya hazır hale geldi. Ürünlerimiz organik pazaryerlerinde satılabileceği gibi  "http://www.seferis.org/"www.seferis.org adresinden de temin edilebilir. Ayrıca Seferihisar Belediyesi'nin sanal pazarı olan www.seferipazar.com'dan ürünlerimiz temin edilebilir. 100 dönümlük alanda zeytinlik bahçemiz var. Zeytin dışında şaraplarımız ve mandalina bahçemiz var. Ürünlerimizin hepsi organik.  Seferis markalı organik zeytinyağlarımız için birinci hedefimiz İzmir pazarı, ikinci hedefimiz İstanbul ve Ankara pazarları. Daha sonra da en büyük hedef pazarımız Çin. Mayıs ayında Çinli firmayla görüşmelerimiz olacak" diye konuştu. Read the news

 • Kanal B - Bizim Topraklar Programı

 • Ege TV - Ege Finans Programı


 • From Fairs
 • Milliyet Gazetesi- 13.04.2012

  Fuardaki SEFERİS Standı'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile

  Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı, gıdadan içeceğe kadar tüm katkısız ürünleri sergilerken sektör yetkilileri “gelecek bizim” diyor

  Read the news

 • Yeni Asır Gazetesi - 13.04.2012

  Açılışa katılan heyet SEFERİS zeytinyağlarını tadarken

  Ekoloji İzmir 2012 Fuarı dün açıldı. Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği Başkanı Ertem, "Geçen yıl 7 binden fazla ziyaretçi aldık, bu yıl 8 bini aşacağız. Organik tarım atağı İzmir'den başlayacak" dedi

  Read the news

 • Yenigün Gazetesi - 13.04.2012

  Açılışa katılan heyet SEFERİS zeytinyağlarını tadarken

  Türkiye’de şu an 18 milyar dolar seviyesinde ihracat gerçekleştirilen tarım sektörünün 2023 stratejisi içindeki yerinin 60 milyar dolar olduğunu belirten Ertem, organik tarımın daha fazla önemsenmesini istedi. Teşvik ve desteklerle Türkiye’nin İzmir’den başlayan organik tarım atağı kapsamında dünyada önemli seviyelere gelebileceğini vurguladı.

  Read the news